Czy mogę spożywać jakieś suplementy na redukcję wagi?

Witam. Przeszedłem OZT przez trojglicerydy mam również problem z niedoczynnością tarczycy i dną moczanową z objawem dużego palca u lewej nogi. Mam pytanie czy mogę robić brzuszki z ropniem na trzustce wielkości 9cm i czy moge spożywać jakies suplementy na redukcje wagii ponieważ ważę 106kg przy wzroscie 182cm przed OZT moja waga wynosiła 118kg

Dzień dobry,
w związku z chorobami o których Pan wspomina nie dostanie Pan żadnych uniwersalnych zaleceń i rad. Proszę zgłosić się do dietetyka, który ułoży Panu dietę uwzględniającą wszystkie okoliczności. Jeśli będzie Pan zdecydowany proszę napisać do mnie maila: dietetyka.trzebnica@gmail.com Postaram sie podpowiedzieć kogoś z Pana okolicy. Myślę, że w związku z konieczności przeprowadzenia szczegółowego wywiadu i pozyskania danych o składzie organizmu zdecydowanie lepsza będzie wizyta osobista.