Czy mogę wykonać badania, aby upewnić się, że nie mam żadnych mutacji genetycznych?

dzień dobry , w mojej rodzinie dużo osób zmarło na raka z najblizszych : dziadek rak płuc z przerzutami , drugi dziadek rak krtani z przerzutami , prababcia guz , czy mogę wykonać jakies badania by upewnic się że nie mam żadnych mutacji genetycznych ? dodam że wykryto u mnie guzka na piersi i czekam właśnie na badanie usg .

Badania genetyczne wykonuje się u osób , których krewni pierwszego rzędu , tzn. rodzice a dzieci i rodzeństwo między sobą chorowali na ten sam nowotwór!!! Wyjatek stanowi rak piersi , gdzie wystarczy aby jeden krewny pierwszego rzędu chorował na raka aby byc w grupie zwiększonego ryzyka! PROSZĘ SPOKOJNIE CZEKAĆ NA WYNIK! zż