Czy mogłam zajść w ciążę w pierwszym dniu owulacji?

Witam, z partnerką w czasie pierwszego dnia owulacji, kochaliśmy się, bo wyjęciu członka prezerwatywa się zsunęła, stwierdziliśmy że założymy nową (nie doszło w tym czasie do wytrysku) nie wycieraliśmy członka itp... po prostu założyliśmy po minucie nową gumke i kontynuowaliśmy, doszedłem poza partnerką, jak jest szansa na ciążę, przypominam że to był pierwszy dzień owulacji

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

podczas owulacji istnieje największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.

Jeśli prezerwatywa zsunęła się już po wyjęciu członka, to najprawdopodobniej byli Państwo zabezpieczeni. Wszystko zależy jednak od tego, jak dużo prezerwatywa się zsunęła oraz czy był w tym czasie jakikolwiek kontakt seksualny. Ponadto po zmianie prezerwatywy plemniki mogły znajdować się na dłoniach i to również należy brać pod uwagę.

W takiej sytuacji najlepiej jest wykonać test ciążowy po około 14 dniach, który da Państwu odpowiedź, czy doszło do zapłodnienia.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-prawdopodobienstwo-ciazy-po-zsunieciu-prezerwatywy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-po-stosunku-i-zsunieciu-prezerwatywy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zsunieta-prezerwatywa-w-5-dniu-cyklu-i-brak-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.