Czy mogłem zarazić się jakąś chorobą podczas tego zbliżenia?

Kilka dni temu uprawiałem seks oralny bez prezerwatywy (ja używałem ust), byłem w stanie nietrzeźwości, mam ubytek w jednym zębie i próchnicę w dwóch, w najbliższym czasie będą leczone. Prawdopodobnie nie mam żadnych mniejszych bądź większych ran, partner z tego co mi wiadomo jest zdrowy, nie doszło do wytrysku, był to kilkuminutowy seks oralny i nic więcej. Nie mam żadnych objawów ale się martwię - jaka jest szansa na to że coś złapię? Duża, mała?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

każdy niezabezpieczony kontakt seksualny niesie ze sobą ryzyko przeniesienia chorób wenerycznych. W związku z tym to ryzyko dotyczy również Pana. Podczas seksu oralnego również może dojść do zarażenia, dlatego warto udać się do poradni chorób zakaźnych, aby wdrożyć odpowiednie postępowanie.

Objawy chorób wenerycznych nie muszą pojawiać się od razu, a do kontaktu, o którym Pan wspomina, doszło zaledwie kilka dni temu.

Nasi eksperci udzielali odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowników. Poniżej znajdzie Pan przykładowe odpowiedzi:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/seks-oralny-a-ryzyko-chorob-wenerycznych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/seks-oralny-ze-stala-partnerka-a-ryzyko-choroby-wenerycznej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-zarazenie-partnera-wzw-typu-b-podczas-seksu-oralnego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.