Czy moja dziewczyna jest w ciąży?

Czy jeśli uprawiałem stosunek z dziewczyną 3 tygodnie temu i po 3 tygodniach dostała okresu w dzień który miała dostać. To może być w ciąży ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli Pana dziewczyna dostała miesiączki w dzień, w którym planowo miała przyjść, to raczej nie wskazywałoby to na ciążę. Jednak zdarza się i tak, że okres może przyjść jeszcze przez kilka miesięcy pomimo zapłodnienia.

Ciążę można wykluczyć jedynie za pomocą testów ciążowych lub badania ginekologicznego. Zalecamy, aby Pana partnerka wykonała test płytkowy, który może zweryfikować możliwość zapłodnienia. Powinna to zrobić z użyciem porannego moczu, co najmniej 10 dni po stosunku.

Test ciążowy ma dwa pola, jedno z nich to kontrolne (oznaczone literą C - control), a drugie to testowe (oznaczone literą T - test). Na pierwszym z nich powinna się pokazać kreska, która weryfikuje czy test nie jest wadliwy. Drugie pole odpowiada za wykrycie ciąży, jeżeli pojawi się tam linia, nawet blada i niewyraźna, oznacza to z dużą dozą pewności, że doszło do zapłodnienia.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi wykonywania testów ciążowych oraz o sposobach antykoncepcji:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

https://portal.abczdrowie.pl/metody-antykoncepcji-dla-kobiet

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.