Czy moje objawy to początki menopauzy?

Witam mam 41 lat 2 lata temu miałam usuwany woreczek po jakim czasie zauważyłam ze mam lekkie duszności tak jak bym miała zaraz zemleć ( nie wiem jakie to uczucie bo nigdy nie zemdlalam) od ostatniego czas mam też nie regularne miesiączki.Czy to może być menopalza .Mam siostrę która też zaczęła tracić wagę i okazało się ze ma tarczycy . Od jakiegoś czasu też jestem zmęczona ni Mi się nie chce tylko bym spala robiła sobie 2 lata temu badanie na tarczyce i nie miałam proszę o odpowiedź.Magda

Lek. Michał Lenard

Przyczyny Pani objawów mogą być różnorakie, nie musi być to menopauza. Sugeruję udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który zleci podstawie badania i na podstawie wyników zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!