Czy moje objawy w 34 tyg. ciąży są niepokojące?

Witam jestem w 34 tyg ciąży od wczoraj mam skurcze nieregularne ale bardzo bolesne na ktg było je widać pielęgniarka powiedziała że nie ma się czym martwić. Po ktg miałam usg i egzaminowania czy szyjka się. Nie otwiera jest zamknięta po powrocie do domu pojawiły się rozowe grudki z pochwy czy to może być coś niepokojącego

W chwili obecnej trzeba zachować czujność i w przypadku nasilenia dolegliwości, jakichkolwiek niepokojących objawów pilnie zgłosić się do ginekologa-położnika.