Czy moje pozostałe dzieci mogą odziedziczyć tę chorobę?

Moja mama chorowała na schizofrenię,ja i moje rodzeństwo jesteśmy zdrowi ,natomiast mój syn niestety zachorował na schizofrenię,czy moje pozostałe dzieci mogą odziedziczyć chorobę po babci i czy dzieci moich dzieci również?

Schizofrenia jest chorobą, na którą większe ryzyko zachorowania mają osoby, których bliscy na nią chorowali. Badania wskazują na ryzyko "odziedziczenia" schizofrenii w sytuacji gdy choruje babcia/dziadek lub rodzeństwo na poziomie 5-8%.