Czy może powtorzyć się ciąża bliźniacza?

Chciałabym dowiedzieć się czy może powtórzyć się ciąża bliźniacza. 6 miesięcy temu poroniłam ciążę bliźniaczą dwujajową. Chcę ponowić starania o dzidzie, ale obawiam się że znów mogę zajść w podwójna ciążę nie ukrywam, iż wolałabym jedno maleństwo .

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Istnieje zwiększone ryzyko ponownego wystąpienia ciąży bliźniaczej, ponieważ ciąża bliźniacza dwujajowa powstaje w wyniku podwójnej owulacji, do której predyspozycja jest dziedziczna (a więc zapisana w genach). Jednakże ryzyko to jest niewielkie. Dużo większą szansę ma Pani na ciążę pojedynczą, której serdecznie Pani życzę. Pozdrawiam!