Czy możemy pozwolić sobie na seks oralny?

Witam. Mam 18 lat. Ze swoim chłopakiem jestem już długi czas i planujemy uprawiać razem seks oralny. Żadne z nas nigdy nie uprawiało seksu. Czy możemy sobie na to pozwolić? Wiem, że w ten sposób można się zarazić różnymi chorobami wenerycznymi, co mnie bardzo martwi. Chcielibyśmy być bezpieczni.

Jeśli jesteście oboje zdrowi, to ryzyko zarażenia nie istnieje.
Zdarza się, że ktoś ma chorobę przenoszoną droga płciową, która została nabyta nie w drodze kontaktu seksualnego np. wirus zapalenia wątroby, opryszczka HPV, wszy łonowe...)
Ważne jest zachowanie higieny, wysananowana jama ustna, zdrowe migdałki itp.
Warto jednak zaznaczyć, że przesadna higiena narządów płciowych też nie jest zalecana. Kilkakrotne kąpiele w ciągu dnia, irygacje pochwy itp. nie służą bynajmniej zdrowiu.
Podstawowa jednak wartość, to kwestia wierności. Człowiek jest istotą dość słabą, a ostatnimi czasy zasady moralne w sferze seksualności uległy znacznemu rozluźnieniu, ale to już problem dużo szerszy...
Podsumowując: tego typu zachowania w konkretnej sytuacji należą do zachować o małym stopniu ryzyka, ale pełnego bezpieczeństwa nie ma nigdy.
Tylko abstynencja seksualna zabezpiecza w pełni, ale to utopia... Pozdrawiam. JW, blog seksuologia.com, Poznań. 5/17