Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy możemy pozwolić sobie na seks oralny?

Witam. Mam 18 lat. Ze swoim chłopakiem jestem już długi czas i planujemy uprawiać razem seks oralny. Żadne z nas nigdy nie uprawiało seksu. Czy możemy sobie na to pozwolić? Wiem, że w ten sposób można się zarazić różnymi chorobami wenerycznymi, co mnie bardzo martwi. Chcielibyśmy być bezpieczni.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Objawy menopauzy

Generalnie, zaufanie komuś w życiu to zawsze jest pewne ryzyko. Często je jednak podejmuje się... Jeśli jesteście oboje zdrowi, to ryzyko zarażenia nie istnieje. Zdarza się, że ktoś ma chorobę przenoszoną droga płciową, która została nabyta nie w drodze kontaktu seksualnego np. wirus zapalenia wątroby, opryszczka HPV, wszy łonowe...) Ważne jest zachowanie higieny, wysananowana jama ustna, zdrowe migdałki itp. Warto jednak zaznaczyć, że przesadna higiena narządów płciowych też nie jest zalecana. Kilkakrotne kąpiele w ciągu dnia, irygacje pochwy itp. nie służą bynajmniej zdrowiu. Podstawowa jednak wartość, to kwestia wierności. Człowiek jest istotą dość słabą, a ostatnimi czasy zasady moralne w sferze seksualności uległy znacznemu rozluźnieniu, ale to już problem dużo szerszy... Podsumowując: tego typu zachowania w konkretnej sytuacji należą do zachować o małym stopniu ryzyka, ale pełnego bezpieczeństwa nie ma nigdy. Tylko abstynencja seksualna zabezpiecza w pełni, ale to utopia... Pozdrawiam. JW, blog seksuologia.com, Poznań. 5/17

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy