Czy możliwe jest wystąpienie niewydolności szyjki w kolejnej ciąży?

Witam w pierwszej ciąży w 23tygodniu stwierdzono u mnie niewydolnosc szyjki macicy przy rozwarciu na 1,5cm założono szew MC,Donalda urodziłam w 33 przez Cc.tygodniu (na szczęście wszystko w porzadku. Obecnie po 6 latach jestem w drugiej ciazy 6tydzien czy jest szansa że sytuacja się nie powtórzy? Jakie działania powinnam podjąć by temu zapobiec? Czy profilaktycznie można założyć szew i kiedy?

Lek. Tomasz Budlewski

jest możliwe iż podobnie będzie także w tej ciąży, konieczna odpowiednia kontrola u lekarza ginekologa i decyzja jeśli będzie to konieczne o ponownym założeniu szwu

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.