Czy możliwe że mam grzybicę dróg moczowych?

Witam, po antybiotykoterapii mam ciągły problem z bólem i dyskomfortem cewki moczowej i przez to czuję ciągłe parcie na mocz. Posiewy i badania ogólne moczu w normie, ginekolodzy na oko stwierdzają, że pochwa jest czysta i nie chcą robią badań. Chciałam się zapytać gdzie się udać aby pobrano mi wymaz z cewki w kierunku bakterii i grzybów? Pytałam już kilku prywatnych ginekologów i urologa, którzy stwierdzili, że oni nie pobierają takich wymazów. Obawiam się, że po 4 antybiotykach mam grzybicę układu moczowego a nikt nie chce tego sprawdzić. Co zrobić?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani,

Rozumiemy niepokój związany ze stanem zdrowia. Długotrwała antybiotykoterapia może powodować pewne skutki uboczne, których nie powinno się lekceważyć. Prawidłowo, że chce Pani poznać przyczynę takich dolegliwości, które prawdopodobnie pojawiły się po takiej kuracji.

Biorąc pod uwagę opisane objawy, można by przypuszczać, że rozwinęła się u Pani infekcja intymna. Stan zapalny pochwy jest częstym skutkiem przyjmowania antybiotyków. Flora bakteryjna zostaje mocno naruszona i wykształcają się idealne warunki do wnikania chorobotwórczych patogenów. W tym wypadku prawdopodobnie rozwinęła się infekcja o podłożu grzybiczym.

Najlepszą diagnostyką, aby sprawdzić przyczynę takich dolegliwości, byłby wymaz z pochwy oraz wykonanie biocenozy, czyli określenie stopnia czystości pochwy. Takie badanie wykluczą lub potwierdzą zakażenie grzybicze.

Z racji odległości, trudno jest jednoznacznie ocenić przyczyny istniejących objawów. Proponujemy, więc wizytę u lekarza ginekologa, który zdecyduje o wykonaniu diagnostyki oraz właściwym leczeniu.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona również w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/ocena-stopnia-czystosci-pochwy

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-stopnia-czystosci-pochwy

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty