Czy możliwe, że zaszłam w ciążę w trakcie tego cyklu?

Dzień dobry. W dni nieplodne uprawialismy z partnerem seks. Partner twierdzi, ze wytrysk nastapil na zewnatrz (dodam ze byl to stosunek w prezerwatywie). Mozliwosci, zeby sperma przedostala się potem na palcach do drog rodnych tez nie bylo, bo raczej nie bylaby w stanie przezyc na powietrzu, pod woda i podczas wycierania o recznik. Jednak spoznia mi sie okres o jeden dzien. Kalendarzyk pokazuje, ze aktualny cykl jest rozregulowany i to normalne, ale ja mimo wszytsko bardzo się stresuje. Czy jest się czym martwic? Bylabym wdzieczna za jak najszybsza odpowiedź.
KOBIETA, 20 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

naszym zdaniem, nie musi się Pani martwić, skoro stosunek odbywał się w dni niepłodne, a w dodatku był zabezpieczony. Jednodniowe opóźnienie okresu się zdarza i nie jest to powodem do niepokoju. Na cykl miesiączkowy wpływa wiele różnych czynników, w tym stres, zmiana klimatu czy nadmierny wysiłek fizyczny.

Jeśli jednak chce mieć Pani 100% pewność, to proszę wykonać test ciążowy. Na tym etapie powinien dać już wiarygodny wynik.

Podobne pytania, na które odpowiadali nasi eksperci znajdują się pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/witam-ostatni-okres-doslalam-4-maja-ten-w-tym-miesiacu-spozn,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-po-stosunku-w-prezerwatywie-i-w-dni-nieplodne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spozniajacy-sie-okres-a-stosunek-z-zabezpieczeniem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.