Czy można całkowicie wyleczyć radiokulopatię lędźwiową wielopoziomową?

Dzień dobry k 41l. Mam takie oto pytanie: Czy radiokulopatię lędźwiową wielopoziomową ( kręgosłup L5-S1) można całkowicie wyleczyć? Jeżeli tak to jak ją skutecznie leczyć? Czy zabiegami fizjoterapetycznymi np. lampa solux czy lepiej manualnie u fizjoterapeuty?( jakie zadanie mają zabiegi fizykalne a jakie zabiegi manualne u fizjoterapeuty w tym schorzeniu) Co przyniesie lepszy rezultat. Jak skutecznie leczyć tą chorobę i skąd się bierze ten ból??

Najskuteczniejsza metoda leczenia to zabieg operacyjny, jednak trudno powiedzieć czy da się wyleczyć pacjenta z zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych. Fizjoterapia odgrywa równiez bardzo ważną rolę.
Jednocześnie przepraszamy za tak długi czas oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.