Czy można ćwiczyć przy tym wyniku MR?

Dzień dobry mam wyniki rezonansu bardzo proszę o interpretację. Co należy robić w mojej sytuacji czy mogę ćwiczyc ? Zajęcia fitness? zmiany dyskopatyczno zwyrodnieniowe w postaci częściowej dehydratacji tarcz m/k L4/l5 i l5/S1 oraz zwężenia tarczy m/k l5/S1 z zaostrzeniami na krawędziach przednich i bocznych przylegających trOnow kręgów na poz L4/l5 tylko posrodkowa protruzja j.m. na ok 4 mm w obręb kanału kręgowego , z cechami świeżego pęknięcia pierścienia włóknistego z uciskiem na worek oponowy że zwężeniem otworów m/k bez kolizji korzeniowej W segmencie l5/S1 przepuklina j.m. tylno posrodkowa dolna z lewostronna lateralizacja na ok 11 mm w obręb kanału kręgowego Z uciskiem na worek oponowy że zwężeniem lewego zachyłka bocznego tylna część przepukliny o wymiarach 9.5 x 15mm na długości 2 wykazuje wyższy sygnał w obrębie t2w tendencja do wydzielania się sekwestru korzenie lewego n. Rdzeniowego S1 w zachyłku bocznym uciśnięte przez przepuklinę cechy kolizji

Z racji na cechy ucisku na worek oponowy w Pani przypadku wskazana jest konsultacja neurochirurgiczna. Jeżeli po zapoznaniu się z wynikiem lekarz zdecyduje o postępowaniu zachowawczym, najlepszym sposobem będzie konsultacja z dobrym fizjoterapeutą i dobór ćwiczeń wzmacniających mięśnie stabilizujących.