Czy operacja w tym przypadku to konieczność?

Dyskopatia Witam chcę zapytać czy operacja to konieczność. Badanie TK na poz L3./L4 building na 3mm z uciskiem worka oponowego.,ze zwężenie zachyłków bocznych również przez zwyrodnienia stawów m/k. Na pozL4/L5 buld na 2_3.5 mm z lewostronną lateralizacją z uszk. pierścieniem włóknistym na poz otworu m/k lewego z uciskiem worka oponowego. Zwężenie zachyłków bocznych otw m/k. Korzenie L5L4przylegają do ww zmian. Napoz L5/S1 buld 3_4mm z protruzją dokanałową na 8mm ucisk worka oponowego zwężenie zachyłków bocznych. Korzenie spłaszczone na poz zachyłka i obrzęknięte. Ból w pośladki promieniujący do stopy problem z siedzeniem i wstawanie. Czy po operacji można wrócić do pracy i normalnego aktywnego życia? Pozdrawiam

Wynik TK do interpretacji klinicznej Najważniejszy PACJENT , OBJAWY, WYWIAD, TRYB ŻYCIA I PRACY.
Opis zmian brzmi niepokojąco : " TK na poz L3./L4 building na 3mm z uciskiem worka oponowego.,ze zwężenie zachyłków bocznych również przez zwyrodnienia stawów m/k. Na pozL4/L5 buld na 2_3.5 mm z lewostronną lateralizacją z uszk. pierścieniem włóknistym na poz otworu m/k lewego z uciskiem worka oponowego. Zwężenie zachyłków bocznych otw m/k. Korzenie L5L4przylegają do ww zmian. Na poz L5/S1 buld 3_4mm z protruzją dokanałową na 8mm ucisk worka oponowego zwężenie zachyłków bocznych. Korzenie spłaszczone na poz. zachyłka i obrzęknięte. "
Może KONS u NEUROCHIRURGA ; "przepuklina znaczna L4-5-S1 wysunięcie =protruzja dysku do kanału kręgowego..." !
Leki NLPZ, pbólowe, bardzo ostrożna rehabilitacja, odciążenie kręgosłupa; leżenie Moze dorobic MRI??
Namawiam na pełną konsultację neurologiczną. Konieczny wywiad, badanie, ocena czynników ryzyka, schorzeń współistniejących Wszystko ma znaczenie: waga, ciśnienie krwi, puls; ale i tryb życia, regularny sen, zdrowa dieta i aktywność fizyczna. Ważny Pacjent, wywiad, obciążenia ; objawy. Pozdrawiam i zapraszam