Czy można napewno wykluczyć ciążę?

Czy jest możliwość żeby beta hcg z krwi nie wykryła ciazy po 40 dniach od stosunku? Czy 3 krwawienia z odstawienia wykluczają ją? Czy to prawda ze tarczyca fałszuje wynik bety?? A krwawienia z odstawienia zdarzają się w ciazy?
KOBIETA, 23 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

co do Pani pytania o test beta hCG z krwi, to raczej powinien on być wiarygodny po 40 dniach od stosunku. Fałszywe wyniki, a także występowanie krwawienia przypominającego to z odstawienia w ciąży mogą się zdarzać, jednak są to przypadki marginalne i bardzo rzadko występują one równocześnie.

Chociaż tarczyca może wpływać na układ hormonalny organizmu, to w większości przypadków nie powinna bezpośrednio wpływać na wynik testu beta hCG.

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub obaw dotyczących ciąży, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem. Będzie on w stanie dostarczyć najbardziej precyzyjnych informacji i zaleceń, uwzględniając indywidualną sytuację zdrowotną.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciaza-przy-krwawieniu-z-odstawienia

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-z-odstawienia-a-prawdopodobienstwo-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.