Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 1 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam, teoretycznie kawa nie jest polecana przy zespole jelita drażliwego. Natomiast zalecenia dietetyczne zawsze muszą być dostosowane indywidualnie do danej osoby. Stąd polecam obserwować swój organizm po wypiciu kawy - jeśli nie pojawiają się / nie nasilają nieprzyjemne objawy (bóle brzucha, biegunki, itp.) - można sobie na kawę pozwolić. Natomiast jeśli objawy występują - lepiej kawę odstawić.

Aleksandra Reyer, dietetyk - medidietetyka@gmail.com - www.facebook.com/medidietetyka - tel. 535 91 35 35

0

Witam, Picie kawy jest przeciwwskazane przy ZJD, gdyż kawa pobudza motorykę przewodu pokarmowego i może przez to nasilać dolegliwości. Praktycznie jednak osoba z ZJD powinna kierować się w dużej mierze własnymi doświadczeniami - produkty, które pogarszają objawy u jednych osób, dla innych nie będą stanowiły kłopotu. Na pewno kawa wypita razem z posiłkiem, a nie na czczo będzie w mniejszym stopniu zwiększało ryzyko wystąpienia dolegliwości. Pozdrawiam, Karolina Kuźbicka

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy