Czy można stosować lek Duphastion bez badania hormonów?

Witam, Od kliku miesięcy mam plamienia (ciemnobrunatna wydzielina) kilka dni przed okresem. Lekarz ginekolog po badaniu usg dopochwowym stwierdził że wszystko jest w porządku i przepisał mi Duphastion (zażywać przez pół roku). Nie dostałam żadnego skierowania na badanie hormonów. Obawiam się zażywaniu tego leku bez uprzedniego zbadania hormonów, proszę o pomoc, czy zrobić badania na własna rękę, jeśli tak to jakie hormony zbadać czy może zacząć zażywać przepisany preparat i poczekać na rezultaty?

Ten lek można stosować bez kompleksowego badania poziomu hormonów. Jeśli jednak chce Pani ocenić sobie na własną rękę gospodarkę hormonów płciowych w Pani organizmie to można wykonać badanie poziomów hormonów takich jak estrogeny, progesteron, prolaktyna.