Czy można stosować pokrzywę indyjską podczas leczenia Nebiletem?

Witam czy przy tabletkach na nadciśnienie 1/4 tabletki nebilet, można suplementowac się pokrzywa indyjska?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

pokrzywa indyjska wytwarza tzw. forskolinę. Substancja ta przynosi wiele korzyści naszemu organizmowi, m. in. łagodzi stany bólowe, wspomaga prawidłową pracę tarczycy, obniża apetyt, tym samym wspomagając odchudzanie, a także ma potwierdzony wpływ na obniżenie nadciśnienia tętniczego. Mimo że jest to substancja naturalna występującą w roślinie zielnej, nie należy lekceważyć jej wpływu na organizm. W przypadku występowania stanów chorobowych związanych z układem krwionośnym, a w dodatku stosowaniem leków na nadciśnienie, nie należy stosować żadnych preparatów czy to naturalnych, czy syntetycznych bez konsultacji z lekarzem, który zna całą naszą historię choroby i określi możliwość stosowania pokrzywy, biorąc pod uwagę zażywane leki. Stosowanie pokrzywy indyjskiej może przyczynić się do występowania skutków ubocznych (takich jak np. obniżenie krzepliwości krwi), które uniemożliwią jej przyjmowanie, stąd tak bardzo ważna jest konsultacja z lekarzem w celu ustalenia możliwości jej stosowania.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/forskolina

https://portal.abczdrowie.pl/pokrzywa-indyjska-charakterystyka-wlasciwosci-lecznicze-odchudzanie-stosowanie-przeciwwskazania

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.