Czy można tak łączyć te 3 leki?

Czy można jednocześnie stosować spironol, divascan, ibuprom? kobieta 47 lat

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, lek Divascan (Iprazochrom) można łączyć z Ibupromem oraz Spironolem (Spironolakton). Proszę natomiast nie stosować ibuprofenu ze Spironolem, ponieważ dochodzi wtedy do szkodliwych interakcji - środek przeciwbólowy zmniejsza działanie drugiej substancji, niesie ryzyko uszkodzenia nerek oraz podwyższa stężenie potasu we krwi. W przypadku dolegliwości bólowych lepiej byłoby tu zastosować paracetamol.
Prosimy również o konsultację z lekarzem rodzinnym bądź farmeceutą, podczas bezpośredniego kontaktu specjalista oceni sytuacje poprzez zapoznanie się z Pani sytuacją zdrowotną.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/divascan-wlasciwosci-stosowanie-skutki-uboczne-zamienniki

https://portal.abczdrowie.pl/spironol-sklad-i-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.