Palcówka i sperma na rękach a ryzyko ciąży

13 sierpnia z moim chłopakiem trochę się zabawiliśmy, ale mi tu nie chodzi o seks, tylko całowaliśmy się i w ogóle, on robił mi palcówkę i w pewnym momencie z jego penisa popłynęła sperma, ale na jego ręce. I na tym zakończyliśmy wszystko i umył ręce wodą i poszliśmy do domu. Po upłynięciu godziny znów zrobiliśmy to samo - całowanie i palcówka. Czy ja mogłam zajść w ciążę z tego powodu, że miał spermę na swoich rękach, niby je umył, ale potem zrobił mi znów palcówkę? Po tym wszystkim dostałam okres, ale tylko przez 3 dni. Trochę mnie to martwi, teraz powinnam dostać drugi, ale się opóźnia. Boję się, że jestem w ciąży, wydaje mi się, że troszkę przytyłam, ale piersi mi się nie powiększyły. Z drugiej strony czy palcówka może powodować ciążę? Robiłam test po 10 dniach od tamtego zdarzenia - wyszedł niegatywnie i drugi jakoś 25 sierpnia. Teraz jakoś dziwnie się czuję, mam dziwne odczucia - niby boli mnie brzuch i nie boli, jakieś takie dziwne wrażenie. Czasem się kiepsko czuję, już nie wiem co mam zrobić, proszę o pomoc :(
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Do zapłodnienia może dojść tylko wtedy, gdy plemniki dostaną się do dróg rodnych kobiety w okresie płodnym. Ponieważ po wytrysku nie miałaś kontaktu z nasieniem, a chłopak umył ręce, po godzinie nie mogło mieć kontaktu z Twoimi narządami płciowymi. Na pewno w ten sposób nie zaszłaś w ciążę.

Jeżeli nie chcesz jeszcze mieć dziecka, a podczas pieszczot dochodzi do wytrysku, proponuję używać prezerwatywy lub innego rodzaju antykoncepcji (np. hormonalnej).

Objawy, które opisujesz mogą być wynikiem niewielkiego przeziębienia. Powiększenie obwodu brzucha można zaobserwować dopiero około 12. tygodnia ciąży.

Więcej informacji na temat pierwszych objawów ciąży znajduje się na stronie http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy .