Czy można zajść w ciążę przy PCOS?

Witam. W 2021 roku byłam u ginekologa okazało się że mam jajniki policystyczne czy jest możliwość zajścia w ciążę? A Drugie pytanie: 8 czerwca odbyłam stosunek, 5 czerwca powinnam dostać miesiączke ale mam nieregularne i czy jest możliwość żebym była w ciąży jeśli dostałam dziś miesiączki (13czerwca) i miałam mdłości ? Na test ciążowy to chyba jeszcze za wcześnie więc szukam tutaj jakiś podpowiedzi :) Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zespół policystycznych jajników może utrudniać zajście w ciąże, lecz nie przekreśla jej całkowicie. Schorzenie to powoduje bowiem problemy z owulacją oraz regularnymi miesiączkami – co jest istotne podczas starań o dziecko. Jeśli jednak zespół policystycznych jajników jest prawidłowo leczony, to istnieje możliwość zajścia w ciążę.

Jak sama Pani wspomina miesiączki są nieregularne – ciężko więc określić, kiedy nastąpiła u Pani owulacja. Co do mdłości, to nie wystąpiłyby one tak szybko w przypadku ciąży. Mimo to proszę wykonać test ciążowy z moczu lub krwi, który da Pani jednoznaczną odpowiedź.

Podobne pytania pojawiały się już w naszym projekcie. Oto one wraz z odpowiedziami specjalistów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciaza-przy-pcos, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zespol-policystycznych-jajnikow-a-ciaza-u-23-letniej-kobiety,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pcos-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.