Czy można zarazić się od psa wirusem HIV?

Dzień dobry, mam 22 lata, jestem mężczyzną. Czy zwierzęta mogą zarazić  człowieka wirusem HIV, bo miałem taką sytuację, że pies mi lizał ręce i zapomniałem je umyć, później sikałem i trzymałem członka?  Teraz na penisie mam małe białe bąble, podobne do pryszczy a tak poza tym nie mam żadnych objawów. Jak miałem 18 lat ważyłem 58 kg, teraz ważę 78 kg, więc chyba HIV nie mam, bo podobno ludzie z tym wirusem chudną. Oprócz tej sytuacji, która mi się zdarzyła żadnej kobiety nic nie miałem, nie narkotyzuję się, moja matka jest zdrowa, nie miałem żadnej dializy krwi ani tym podobne. Nie mam tatuaży, nie posiadam żadnych kolczyków.

Redakcja abcZdrowie

HIV- jest wyłącznie ludzkim wirusem tzn nie jest możliwe zarażenie się nim od zwierzęcia. Przez kontakt z psem można zarazić się wścieklizną, ale jej objawem nie są zmiany na prąciu.

Proponuje zgłosić się do lekarza, celem wyjaśnienia pochodzenia zaobserwowanych przez Pana zmian skórnych.