Czy można zarazić się wścieklizną przez potarcie oka ręką ze śliną psa?

Witam, Dwa dni temu wieczorem miałam kontakt z porzuconym psem. Prawdopodobnie zgubił się, wyglądał jakby kogoś szukał, podbiegł do mnie, był przyjazny, pił wodę, jednak polizał mnie po ręce (mam na niej drobne, minimalne otarcie) do ugryzienia nie doszło, potem również z zapomnienia potarłam tą ręką oko, czy mogę zarazić się wścieklizną?

Lek. Tomasz Budlewski

Jest to mało prawdopodobne . Wskazana wizyta u lekarza rodinnegk