Czy można zastosować leczenie lampą Sollux w przypadku uszkodzenia ślinianek przyusznych i podżuchwowych?

Czy można zastosować leczenie lampą Sollux lub nie powinno się w przypadku uszkodzenia ślinianek przyusznych i podżuchwowych po leczeniu jodem promieniotwórczym 131-I z powodu raka brodawkowatego tarczycy? Stan po dwóch jodowaniach, a po 5 mies. od ostatnio odbytego jodowania: powiększenie węzłów chłonnych podżuchwowych, czasem wyczuwalne pojawiające się guzy lub niewyczuwa się ich, czasem napinanie się miejsc przyusznych podczas jedzenia, dokuczliwa suchość w jamie ustnej. Świadczy groźnie?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który na podstawie aktualnego stanu klinicznego zadecyduje o konieczności zastosowania lampy.