Czy muszę coś przyjmować skoro test wykazał menopauzę?

jesli niemam miesiączki od kwietnia , a teraz mamy juz maj, a test na menopauze pokazal ze to meno, to czy cos musze brac?dobrze sie czuje ? chociaż czesto jestem senna szybko sie mecze jadąc rowerem brak mi energii nie chce brac sztucznych hormonów mam 45lat czy lykac czerwona koniczyne? lub pić? jak długo?
KOBIETA, 45 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim, aby potwierdzić wystąpienie menopauzy, należy wykonać hormonalne badania laboratoryjne, a następnie skonsultować ich wynik z ginekologiem. Jeśli tego Pani nie zrobiła, to serdecznie zachęcamy do kontaktu z lekarzem.

Nie wszystkie kobiety przechodzące menopauzę przyjmują hormony. Wszystko zależy od ich samopoczucia oraz zaleceń lekarza. Pani dolegliwości mogą wynikać zarówno z menopauzy, jak i ewentualnych problemów zdrowotnych, dlatego warto skontrolować ogólny stan zdrowia.

Czerwona koniczyna stosowana jest jako środek łagodzący objawy menopauzy. O szczegóły jej przyjmowania najlepiej jednak dopytać lekarza lub farmaceutę.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/menopauza-kiedy-musze-stosowac-kuracje-hormonalna,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-zmniejszyc-ilosc-koniczyny-czerwonej.

O tym, jakie suplementy są odpowiednie dla kobiet w okresie menopauzy pisaliśmy tutaj:

https://portal.abczdrowie.pl/11-suplementow-odpowiednich-dla-kobiet-w-okresie-menopauzy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.