Jak wyglądają objawy miesiączki przed menopauzą?

Witam , do ginekologa lub endokrynologa;mam 45lat ostatnia miesiaczke mialam w 43dniu wywolywana przez luteine przez piec dni ,zauwazylam ze na ok dwa tyg przed miesiaczka serce mocno mi wali mam zawroty glowy i jestem w srodku roztrzesiona mam obolale piersi jak pojawi sie miesiaczka to powoli znikaja objawy mam pytanie czy takie moga byc objawy okresu przed menopauza jak sobie pomoc jaki badania wykonac,czy moge brac castagnus itp.bo hormonalnej terapi nie chce.dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem zarówno zaburzeń hormonalnych jak i zmian hormonalnych związanych z menopauzą. Sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią, zleci wykonanie właściwych badań, a na podstawie uzyskanych informacji odpowie na pytanie czy może Pani przyjmować Castagnus.