Czy na lekki przyrost fałdu błony maziowej kolana może pomóc tylko operacja?

Witam: Stwierdzono u mnie lekki przyrost fałdu błony maziowej kolana. Podczas chodzenie lub przy lekkim zginaniu kolana odczuwam dyskomfort polegający na "przeskakiwaniu" ( odczuwalne od zewnętrznej strony kolana ... można to porównać do naprężonej struny gitary, która przy zgięciu drgnie. Nie odczuwam żadnego bólu. Nie przypominam sobie żebym doznał jakiegoś urazu, tylko jakieś 3 tygodnie temu wykonałem szybki skręt i poczułem ból w nodze... od tego czasu pojawił się ten problem. Czy na tą dolegliwość konieczna jest tylko operacja "shaving błony maziowej" czy można się tego pozbyć w inny sposób ? Miałem wykonywane USG i ciężko jest to zauważyć. Dodam że dotyczy to dwóch kolan.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u ortopedy i odpowiedni dalszy proces diagnostyczno terapeutyczny