Czy nadwaga może mieć wpływ na uczucie ciężkich mięśni?

mam 26 lat mam nadwage,od paru miesiecy czuje ciezkie miesnie,jestem zbadana,ale nikt nie wie dlaczego tak czuje te miesnie czy moga byc od kregoslupa?

Takie uczucie może być spowodowane nadmierną masą ciała oraz nieprawidłową dietą. Sugerowałabym aby zacząć od zmiany nawyków żywieniowych, które mogą przyczynić się do znaczącej poprawy.

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)

Witam,

odczucia, które Pani opisuje oczywiście mogą być spowodowane nadmierną ilością kilogramów które Pani na sobie nosi i obciąża Pani stawy oraz kręgosłup.
Proszę zacząć od zmiany nawyków żywieniowych i prawidłowej, zdrowej diety. Jadłospis nie powinien byc mocno restrykcyjny a dobrze zbilansowany.
Uważam, że zmniejszenie masy ciała przyniesie ulgę.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk