Czy nasze starania o dziecko mogą być nieskuteczne?

Dzień dobry, staramy się z mężem o dziecko, jestem po lekach na owulacje miałam ją potwierdzoną monitoringiem - pęcherzyk pękł, współżycie odbywało się co 2 dni od początku cyklu do potwierdzenia, że pęcherzyk pękł ale niestety w trakcie w celu nawilżenia użylismy śliny, teraz przeczytałam, że jest ona toksyczne dla plemników. Czy to faktycznie może mieć taki ogromny wpływ, że mimo takich starań ciąża może się nie udać przez ślinę? Pozdrawiam

Szanowna Pani, niestety nie jestem w stanie pomóc, proszę zasięgnąć opinii ginekologa