Czy nie mam szansy na utrzymanie ciąży?

Witam. Od 3 lat staram sie o drugie dziecko, cudem właśnie sie udało gdy już sie poddałam. OM 12.09.2014ale wg USG ciąża ma 4tyg1dzien. Pęcherzyk ciążowy GS 3,8mm, jajnik lewy z torbielowatym ciałkiem żółtym. Cykle czasem nawet 50dniowe. Progesteron wyszedł 4,83! Aktualnie biore luteine 4x2 (50mg) i mam liczyć na cud. Czy naprawdę nie ma szansy utrzymania tej ciąży? Mam bóle brzucha co jakiś czas, plamienie było minimalne wczoraj. Prosze o rade co mogłabym zrobić . Powtórkę USG mam za tydzien

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety przy niedomodze ciałka żółtego (niedoczynności fazy lutealnej) są bardzo duże problemy z utrzymaniem ciąży. Musi Pani uzbroić się w cierpliwość i stosować do zaleceń lekarskich (pobierać luteinę) i się regularnie kontrolować. Ogólnie w leczeniu zaburzeń fazy lutealnej można stosować się leki stymulujące pęcherzyk jajnikowy, antyestrogeny oraz gonadotropiny. Musi Pani jednakże dobrze dobrać leczenie do indywidualnej sytuacji razem z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam