Czy niedobory świadczą o anemii zaawansowanej?

Witam, zrobiłam wczoraj badania krwi, większość jest dobra jednak kilka wyników jest za niskich, prosiłabym o ich interpretację erytrocyty: 5,2 (min 3,5 max 5) hemoglobina: 11,1 (min 12 max 15) MCV: 70,7 (min 81 max 100) MCH: 21,6 (min 27 max 34) MCHC: 30,5 (min 32 max 36) Pozostałe wyniki są w normie, domyślam się że te niedobory świadczą o anemii jednak jak zaawansowanej? Z góry dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

aby moc coś więcej powiedziec konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. proszę koniecznie udac się do lekarza rodzinnego.