Czy obwiązywanie brzucha bandażem pomoże schudnąć?

Czy to prawda, że jeżeli będę obwiązywała bandażem na noc brzuch to pomoże? Bo kiedyś tak słyszałam i moja siostra też tak robiła (waga:40 kg, wzrost:164 cm, wiek:16 lat).
ponad rok temu

Witam!

Niestety, obwiązywanie się bandażem nie pomoże. Redukcja tkanki tłuszczowej następuję w momencie, gdy organizm zaczyna zużywać własne zasoby tkanki tłuszczowej na skutek spalenia jej poprzez aktywność fizyczną, bądź w wyniku stosowanej diety.

Masz znaczną niedowagę, dlatego nie polecam Ci diet odchudzających.

Pozdrawiam