Czy operacja na mięśniaki jest bezpieczna?

Witam ,moją mamą 6.08.2015 ma mieć operację na miesniaki. Zdecydowała się że względu.na silne krwawienia długie okresy nawet 12 dni byla u 2 ginekologow jeden stwierdzil opracja gdyz pod lasery nie podejdzie ze względu że miesniaki są około 10lat. Wiedziała że są ale nigdy nic się nie działo aby coś z nimi robić. Teraz jednak tę długie okresy krwotok . Czy to będzie operacja bezpieczna ?ma być wykonana w szpitalu na Rydygiera bardzo się o nią boję codziennie placze:(

Witaminy w ciąży

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

każda operacja wiąże się z ryzykiem i po każdej mogą wystąpić działania niepożądane jednak zdarzają się one bardzo rzadko. Nie podjęcie interwencji również wiąże się z ryzykiem wystąpienia np. anemii. Jeśli lekarz sugeruję operację oznacza to, że korzyści z zabiegu są większe niż potencjalne ryzyko.

Pozdrawiam.