Czy osoba lecząca się na nadciśnienie powinna udać się do lekarza w celu zwiększenia dawki leków?

Witam. Mam 37 lat. W wieku lat 14 zdiagnozowano u mnie nadcisnienie. Od tego momentu zazywam leki z dobrym skutkiem. Niedawno przeszedłem kompleksowe badania serca w Szpitalu JP II w Krakowie celem sprawdzenia skutecznosci leczenia. Serce, nerki, aorta, komory w normie i bez żadnych negatywnych zmian. Najczesciej spotykane u mnie ciśnienie to wynik 125/85 lub 135/80 dotychczas uznawane jako norma. Czy obecnie po uchwaleniu niższych norm nadćisnienia powinieniem udać się ponownie do lekarza celem zwiekszenia dawek ? Co powinieniem zrobić?

Kontrola u kardiologa powinna się odbywać przynajmniej raz w roku.
Lekarz wtedy ma możliwość oceny procesu leczenia i skuteczności terapii. Może również zmodyfikować leczenie, jesli jest taka potrzeba.