Czy osoba z myślami przepowiadającymi co się stanie będzie mogła normalnie funkcjonować?

Witam. Mam nieustanne wrazenie ze przewiduje co sie stanie. Coraz ciezej mi z tym zyv. Najgorsze ze mam takie przeczucie i wielokrotnie doklafnie tak lub bardzo podobnie sie dzieje.. Przeczytalam juz tutaj ze mam elementy myslenia magicznego .. Nerwica natrectw najbardziej pasuje. Co z tymi przeczuciami czy bede mogla normalnie funkcjonowac bez tych mysli.r

Witam!
Odpowiedź na Pani pytanie: "w aktualnych czasach z takimi myślami można śmiało żyć, gorzej by było w okresie św. inkwizycji, za przepowiadanie przyszłości i czary groziło spalenie na stosie". Oczywiście to należy potraktować jako średnio udany żart. Elementy myślenia magicznego, życzeniowego, niepokoju wewnętrznego i lęku należą do obrazu zaburzeń emocjonalnych. Wszyscy mamy w sobie takie rzeczy, które bardziej się ujawniają w sytuacjach stresowych. Z części z nich "się wyrasta", a może na zasadzie rutyny i doświadczenia zatraca się atawistyczne zdolności? Wskazane badanie w Poradni Zdrowia Psychicznego, wykonanie odpowiednich testów projekcyjnych, ustalenie profilu osobowości (być może to nie jest nerwica, tylko taki wariant osobowości) i przy rozpoznaniu zaburzeń właściwe leczenie: psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi (grupa SSRI).
Powodzenia
W. Łuczkowski.