Czy ostrogę piętową należy leczyć czy operować?

Czy ostrogę piętową należy operować, czy raczej leczyć? Pacjentaka lat 49

Dzień dobry,

Wszystko zależy od stopnia zaawansowania zmian. Zazwyczaj pierw stosujemy leczenie farmakologiczne i fizjoterapeutyczne (zabiegi fizykalne, masaże, ćwiczenia rozciągające) a dopiero w momencie gdy brak jest rezultatów, wyrośl kostną usuwa się operacyjnie.

Pozdrawiam serdecznie,