Czy pęcherzyk ciążowy nie jest za mały w stosunku do wieku ciąży?

Bardzo proszę o odpowiedź.
Pierwszy dzień ostatniej miesiączki miałam 23 grudnia 2010. Owulacja w okolicach 5-6 stycznia (monitoring). Dziś byłam na badaniu USG, które pokazało pęcherzyk ciążowy wielkości 6 mm. Obawiam się, że to dość mało. Czy dobrze liczę wiek ciąży: 4 tyg. 4 dzień?
Pozdrawiam serdecznie

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Na tym etapie można szacować wiek ciąży dodając do 30 średnicę pęcherzyka ciążowego w milimetrach i otrzymując wynik w dniach. Tak więc Pani ciąża odpowiada 36 dniu, licząc od daty ostatniej miesiączki. Biorąc pod uwagę, że od daty ostatniej miesiączki do dnia badania upłynęły 32 dni, a owulacja nastąpiła 13 dni po początku miesiączki, w żaden sposób nie można powiedzieć, że pęcherzyk jest zbyt mały. Ciąża z dużym prawdopodobieństwem jest zdrowa i urodzi się wspaniały dzidziuś, czego Pani serdecznie życzę.

Pozdrawiam serdecznie!