Czy pierścień trzymany w nieodpowiedniej temperaturze można zastosować?

Dzień dobry, używam NuvaRinga i mam pytanie. Kupiłam pierścień i przechowywałam go w lodówce, ale 2 razy w mieszkaniu zabrakło prądu w środku nocy i temperatura przechowywania była minimalnie wyższa. Czy mogę bezpiecznie zaaplikować taki pierścień?

Lek. Paweł Szadkowski

Wydaje mi się, że tak krótka zmiana temperatury nie powinna wpłynąć na stabilność substancji aktywnej i utratę jej skuteczności. W uwagach od producenta są informacje, że można je przechowywać nawet w temp. do 30 st. C tylko, że maksymalnie 4 miesiące.