Czy plamienia mogą oznaczać ciążę?

Dzień dobry, od trzech lat zażywam tabletki naraya. Pierwszy raz od niepamiętnych czasów zapomniałam wziąć tabletki - i to dwa dni pod rząd -były to tabletki 9 i 10 z tego cyklu ( piątek i sobota). W czwartek ( poprzedzający dzień kiedy zapomniałam tabletki) współżyłam bez zabezpieczenia. W niedzielę przyjęłam tabletkę 11 wraz z pominiętą 10. Mimo to, w poniedziałek ( i wtorek) wystąpiły plamienia. Czy istnieje możliwość, że doszło do zapłodnienia?

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety nie da się wykluczyć ciąży, gdyż zapomnienie nawet jednej tabletki powoduje zmniejszenie się ochrony antykoncepcyjnej.