Czy plamienia świadczą o ciąży czy zbliżającej się miesiączce?

Staramy się z mężem o potomstwo. Dzisiaj, czyli 13.07, powinnam mieć pierwszy dzień miesiączki, ale jej nie mam - mam plamienia. Będąc na wczasach nabawiłam się zapalenia jajników i układu moczowego. Czy możliwe jest, że jednak doszło do jajeczkowania i zaszłam w ciążę, czy po prostu zażywałam antybiotyk i zwyczajnie w świecie misiaczka się przesunęła i lada chwila ją dostanę? Czy w takim bądź razie test ciążowy podczas plamienia ma rację bytu, czy wynik będzie błędny?

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Na Twoje pytanie może jednak odpowiedzieć jedynie lekarz, który zna Twoją historię i na podstawie przeprowadzonych badań będzie w stanie stwierdzić, jakie są przyczyny dolegliwości. Przez internet jest to niestety niemożliwe.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl