Czy po 3 tygodniach można rozpocząć już rehabilitację?

Witam, doznalem na skutek uderzenia zlamania wyrostkow poprzecznych kregoslupa ledzwiowego l-3 i l-4, po tygodniu lezenia w lozku duzo lepiej mi nie jest. Pierwszy lekarz, zdecydowali ze jezeli kregi sa cale to gorset nie jest potrzebny. Po tygodniu lezenia skonsultowalem wyniki z drugim lekarzem kazal lezec jeszcze 2 tygodnie, gorset nie potrzebny gdyz same sie zrosnie... Moge wstawac i chodzic z wyprostowanym kregoslupem, jak najmniej siedziec... Oczywiscie do tego leki przeciwbolowe... Pytanie brzmi czy po miesiacu od poczatku zdarzenia liczac bede mogl wrocic do pracy(fizyczna)? Czy po tych 3 tygodniach rozpoczac juz rehalibitacje? Pawel 29lat

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Na pewno nie będzie Pan mógł tak wcześnie wrócić do pracy. Radziłbym konsultację z lekarzem 6 tygodni po urazie. Pozdrawiam.