Czy po cyklach chemioterapii będę zdrowa?

Wiram, mam 29 lat zdiagnozowano u mnie raka piersi z zajetymi wezlami chlonnymi nadobijczykowymi. Jestem w trakcie leczenia chemioterapia potem czeka mnie operacja a muanowicie masektomia calkiwita a po tym radioterapia i znowu chemuoterapia. Guz na piersi mial 3.5 cm . czy jak przejde te wazystkie cykle leczenia to moge byc zupelnie zdrowa czy juz do konca zycia bede chora i bede miala pidawane leki zeby chamiwac tego raka?

Z pani opisu wnioskuję ,że jest pani w intensywnym radykalnym leczeniu , które ma za zadanie całkowite wyleczenie choroby. Po zakończeniu wszyskiego , najpewniej będzie pani kontynuowała tabletki hormonalne , o ile rak jest hormonowrażliwy i pozostanie pani w ścisłej obserwacji onkologicznej. To czy wszystko się uda i czy choroba nie wróci - to czas pokaże , tego przewidzieć się nie da. życzę powodzenia..

Witam, Każdy rodzaj zastosowanego leczenia zmniejsza ryzyko wystapienia nowotworu w przyszlosci ale bedzie Pani w grupie podwyzszonego ryzyka. Troche mało danych klinicznych żeby sczzegółowo omówić zagadanienie. Zapraszam na konsultację, z chęcią odpowiem na wszytskie pytania. 600086240/501784896
pozdrawiam
Dr n med Daniel Maliszewski