Czy po wyciągnięciu wkładki Mirena, okres powinien przyjść tak jak zawsze?

Dzień dobry Lekarz wyciągnął mi wkładkę mirenę 18 sierpnia. Chcielibyśmy mieć z mężem drugie dziecko. W czasie noszenia mireny miałam mały okres. Mirenę miałam 3 lata. Z pierwszym dzieckiem zaszłam w ciążę bez problemu. Ostatni okres mialam 31 lipca, mniej więcej co 29 dni. I moje pytania: 1) Czy po wyciągnięciu mireny okres powinien przyjść tak jak zawsze w tym czasie czyli kolo 29 sierpnia? 2) test wyszedl dzisiaj rano negatywnie, czy nie za szybko go zrobiłam? Kiedy go najlepiej wykonać?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Test ciążowy jest wiarygodny po upływie 14 dni od daty stosunku. Prawdopodobnie w tym momencie może być niewielki, przejściowy problem z zapłodnieniem (choć nie koniecznie), gdyż mogą pojawić się wahania hormonalne