Oczekiwanie na okres i obliczanie dni płodnych po usunięciu władki Mirena

Dzień dobry 18 sierpnia ginekolog usunął mi wkładkę mirenę, Ostatni okres miałam 31 lipca i od tego momentu nie mam żadnych plamień, okresu itd. Jestem ciekawa ile czasu muszę czekać, żeby dostać okres i w jakim czasie będę miała dni płodne, chodzi mi oczywiście o potomstwo. Mam jedno dziecko, bardzo chciałabym mieć drugie. Dziękuję za odpowiedź.

MIRENA nie blokuje owulacji, czyli cyklicznie ma Pani dni płodne. Jedynie Mirena powoduje tzw. atrofizację endometrium, czyli miesiączki są ale bardzo skąpe lub niewidoczne.