Dlaczego podczas stosowania wkładki Mirena występuje śluz płodny?

Witam, od ponad 2 miesięcy mam założoną wkładkę mirenę, plamię do tej pory jednak wiem, ze to normalne, miałam dotychczas 2 miesiączki, ostatnią miesiąc temu jednak 2 tygodnie temu również pojawiło się niewielkie kilkudniowe krwawienie jednak na okres byłoby za wcześnie. Obecnie mam śluz przypominający płodny, zadaniem mireny jest zagęszczenie śluzu więc dlaczego jest on taki jak w dni płodne? Czy coś jest nie tak z wkładką? Czy przy hormonalnej wkładce występuje taki śluz? Na kontroli byłam ponad miesiąc temu, kolejna wizyta również za ponad miesiąc.

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że wskazana jest wcześniejsza wizyta, ogólnie rzecz biorąc nie ma 100 % skuteczności żadnej antykoncepcji więc też ciąża jest u Pani możliwa.