Czy podanie dwóch dawek szczepionki Influvac 0,5ml w odstępie około 6 tygodniowym jest niebezpieczne?

Czy podanie dwóch dawek szczepionki Influvac 0,5ml w odstępie około 6 tygodniowym jest niebezpieczne? Pytanie dotyczy osoby starszej w wieku około 80 lat.

Generalnie nie wymaga to jakiegoś specjalnego postępowania. Nie rozumiem tylko dlaczego taka osoba dostała dwie dawki szczepionki. Są pewne sytuacje np. zmniejszonej odporności lub w przypadku niewydolności nerek. Ogólnie jednak trzeba trzymać się wskazań i szczepić się tylko po uprzednim badaniu lekarskim.