Czy pojawienie się kaszlu u osoby z zapaleniem gardła oznacza zapalenie płuc?

Witam przechodzę zapalenie gardla dostalam antybiotyk na 10 dni po 3 dawkach jak ręką odjąć, wstałam z lozka ale pozostałam w domku po 5tej dawce dołączył sie nagle suchy męczący kaszel bardzo gęsta jasnozielona flegma trudna w wykrztuszeniu i boje sie ze trzeba zmienić antybiotyk obecnie biore bioracef. Nie mam jak isc do lekarza bo świeta. Moze zaczyna się zapalenie pluc/oslrzeli? Czy ten lek bedzie skuteczny na dolne tak samo jakn na górne drogi? Skad nagle kaszel, nie bylo go od początku?

Lek. Katarzyna Szymczak

Kaszel może być przy zapaleniu gardła. Jeśli nie ma gorączki sugeruję dokończyć antybiotyk, brać dodatkowo leki rozrzedzające wydzielinę np z acetylocysteina, jeśli nie będzie poprawy, konieczna będzie ponowna wizyta u lekarza.
Pozdrawiam