Czy poronienia mogą być wynikiem konfliktu serologicznego partnerów?

Witam, od roku czasu staramy sie z partnerem o dziecko, zanim zdecydowalismy sie o staraniu przez 4 lata zabezpieczalam sie implantem o nazwie implanon, po 4 latach go usunelam ale mialam problem przez dlugi czas z zajsciem w ciaze, kiedy sie udalo juz zajsc to mialam poronienie w 5 tygodniu, mowiono mi ze to normalne wiec sprobowalismy ponownie po poronieniu odczekac i kiedy dostalam pierwsza miesiaczke probowalismy ponownie z tym ze kiedy za drugim razem sie udalo okazalo sie ze zarodek za wolno sie rozwija a potem juz przestal w 6 tygodniu i poronilam ponownie. ja mam grupe krwi arhd a moj partner arh wiec moje pytanie brzmi: czy te poronienia moga byc przez dlugie zabezpieczanie sie czy tez moze sie okazac ze mamy jakis konflikt ze nie moge doniesc ciazy? dopisze ze mieszkam w szwecji i tutaj nie robia takiego czegos jak podtrzymywanie i nie kieruja na badania bo wedlug nich to zupelnie normalne ze 2 raz poronilam.

Lek. Tomasz Budlewski

W Polsce także badania się przeprowadza po 3 pornonieniu , prooonuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego Ew wykonać badanie nasienia